به وب سایت شرکت مجازسیما خوش آمدید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

با جستجوي کوتاه در گوگل و مقالات مختلف  متوجه مي شويد که طي چند سال گذشته در مجموعه تعميرات تلويزيون تعمير بک لايت به يکي از ايرادهاي اپيدمي با تعداد مراجعه بالا تبديل شده است. تعدد مدل در تلويزيون هاي ال اي دي ال جي که دچار ايراد درقسمت بک لايت مي شوند باعث شده که تعمير بک لايت تلويزيون در برند ال جي به يکي از  شاخه هاي مهم در مجموعه تعميرات تلويزيون تبديل شود. غير از مباحث فني راجع به مراحل و نحوه تعمير تلويزيون اصلي ترين گزينه در اين مجموعه هزينه تعمير بک لايت تلويزيون ال جي است. در ادامه به بررسي مدل هاي مختلف تلويزيون ال جي و قيمت بک لايت تلويزيون در هر مدل مي پردازيم.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LN:

 تلويزيون هاي ال جي مدل LN دارای بک لایت شاخه ای می باشند و بدليل استفاده از مدار بندي سري در لامپ هاي بک لايت خرابي لامپ ها به صورت قطع شدن باعث قطع شدن تصوير تلويزيون مي شود. البته در سایزهای 47 تا 55 دارای دو سری می باشند که معمولا یک سری از بک لایت ها خراب می شوند به همین دلیل با روشن کردن تلویزیون یک لحظه لوگوی ال جی دیده می شود و بعد صفحه سیاه می شود. هزينه تعمير بک لايت در اين مدل از تلويزيون هاي ال جي در صورتي که ايراد خيلي پيشرفت نکرده باشد بين 150 تا 250 هزار تومان است در سایزهای 32 تا 42 می باشد و هزینه تعمیر در سایزهای 47 تا 55 از 300 تا 500 متغییر می باشد.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سری LN

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل lb:

استفاده از نوع کاملا متفاوتي از لامپ هاي بک لايت در سري LB نسبت به سري LN باعث ايجاد اين ايده در بخش تعميرات تلويزيون شد که در اين مدل ايراد اپيدمي سري LN برطرف شده است اما پس از مدتي و با ايراد ايجاد در سطحي حتي وسيعتر نسبت به سري LN مشخص شد که شايد ايراد سطح ايجاد بک لايت در اين سري بيشتر هم باشد. يکي از تفاوت هاي اين مدل با سري LN خرابي بيشتر لامپ ها به صورت اتصال کوتاه است که در اصطلاح الکترونيک به آن SHORT شدن مي گويند. لامپ هايي که به اين صورت خراب مي شوند روشن نمي شوند اما مدار بسته باقي مي ماند و باقي لامپ هاي سالم روشن مي شوند. دامنه پيشرفت اين حالت در برخي از دستگاهها تا جايي پيش مي رود که هنگامي که براي تعمير بک لايت تلويزيون مراجعه مي کنند فقط چند لامپ سالم در آنها باقي مانده است. هزينه تعمير بک لايت تلويزيون در اين مدل در سطح يک بين 250 تا 300 و در صورتي که پيشرفت ايراد بيشتنر باشد بين 350 تا 400 هزار تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سری LB

 

 هزينه تعمير بک لايت  تلويزيون الجي در سري LM:

هزينه تعمير بک لايت  تلويزيون الجي در سري LM:در اين مدل از تلويزيون هاي ال جي از بک لايت يک طرفه استفاده شده است و تمام نور بک لايت از سمت بالا در سطح پنل تلويزيون پخش مي شود. فاصله کم لامپ هاي بک لايت و توليد مقدار نور بالا براي پوشش دادن کل سطح تصوير باعث مي شود گرماي زيادي در اين مدل ايجاد شود مخصوصا اگر نور زمينه تلويزيون در مقادير بالا تنظيم شده باشد. معمولا خرابي در اين مدل به صورت قطع شدن تصوير پس از مدتي کار کردن تلويزيون ظاهر مي شود و به مرور با پيشرفت ايراد اين زمان کم و کمتر مي شود. تعويض بک لايت تلويزيون در اين مدل با هزينه اي حدود 500 تا 700 هزار تومان ايجاد مي کند.

 

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون های ال جی خاموش و روشن شدن تلویزیون می باشد که علت های متفاوتی دارد و برای اطلاع از این مشکلات به وبلاگ مجاز سیما مراجعه فرمایید.

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment