به وب سایت شرکت مجازسیما خوش آمدید.

مطالب

ال جی از تلویزیون های دو طرفه OLED خود در نمایشگاه IFA پرده برداشت
نوشته شده توسط مدیر سایت / برای نظر دادن اولین باش!

ال جی از تلویزیون های دو طرفه OLED خود در نمایشگاه IFA پرده برداشت

شنبه, 11 مهر 1394

سازندگان بزرگ تلویزیون ها معمولا در IFA تلاش می کنند محصولاتی را معرفی کنند که باعث حیرت بازدیدکنندگان از این نمایشگاه گردد. امسال اما ال جی، محصولی را معرفی کرد که به واقع حیرت همگان را برانگیخت.

شرکت کره ای در نمایشگاه IFA از نسل جدید تلویزیون های OLED خود پرده برداشت. این تلویزیون ۱۱۱ اینچ، از دو نمایشگر برخوردار بود. در واقع پشت و روی این تلویزیون، از صفحه نمایش تشکیل شده و در صورتی که آن را در میان یک اتاق قرار دهید، دو کاربر به شکل همزمان خواهند توانست دو تصویر متفاوت را تماشا کنند.

کمپانی کره ای از این محصولات، به عنوان تلویزیون های دو طرفه یاد می کند و در این میان، نمونه ای ۵۵ اینچی را نیز توسعه داده که باز هم از شرایطی مشابه برخوردار است و ضخامت این مدل، صرفا به ۵.۳ میلیمتر می رسد. مشخصا چنین محصولی برای استفاده در خانه ها توسط کاربران عادی طراحی نشده و استفاده هایی تجاری خواهد داشت.

ا وجود اینکه کمپانی ال جی محصولات یاد شده را در نمایشگاه IFA به نمایش گذاشته، اما خبر می دهد که هنوز تلوزیون های دو طرفه در مرحله آزمایشی قرار دارند و آنچه در IFA برای علاقه مندان به نمایش درآمده، نمونه های اولیه این محصولات به شمار می روند.

دکتر Ching W. Tang، یکی از پژوهشگرانی که نام او با تحقیقات در زمینه توسعه تکنولوژی OLED گره خورده، می گوید: «نمایشگرهای OLED دارای لایه های نور دهنده و سایر لایه های اضافی نیستند و به همین طریق، می توان استفاده های بسیار زیادی را برای آنها در نظر گرفت، چرا که از انعطاف پذیری بسیار مناسبی برخوردارند.» وی همچنین اضافه می کند که تکنولوژی OLED، بسیار راحت تر از LCD توسعه پیدا می کند و هزینه ساخت کمتری را نیز طلب می نماید.

نظر دادن